watersemester.com

Przeżyjmy to razem

Witaj ~GościuZaloguj/Zarejestruj

Witamy cię ~Gościu! Jeżeli jesteś u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam cię do Rejestracji! Jeżeli zapomniałeś hasła, Przypomnij je!

Cała prawda o Nostradamusie (2007) lektordodany: 13/03/2010

Gatunek:
Dokumentalne
Data Dodania:
13/03/2010
Wyświetleń:
2152
Komentarzy:
0
Opis: (krótkie streszczenie fabuły filmu):

Dokument opowiada o słynnym jasnowidzu Michelu de Nostredame. Ten francuski lekarz i astrolog, matematyk i autor proroctw, doradca królowej Francji Katarzyny Medycejskiej urodził sie na początku XVI wieku. Nostradamus zasłynął głównie z proroctw jakie spisywał w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto, tzw. centurii. Większość z nich opisuje katastrofy: plagi, trzęsienia ziemi, wojny, powodzie, inwazje, morderstwa, bitwy - wszystkie nie datowane. W roku 1559 sprawdziła się jedna z jego przepowiedni, mianowicie śmierć Henryka II podczas turnieju rycerskiego. Poza tym Nostradamus przepowiedział m.in. panowanie Napoleona, Rewolucję Francuską, dojście do władzy Hitlera, wybuch II wojny światowej, terror Lenina i Stalina, AIDS, nowa technikę wojenną, wynalezienie samolotu. Film przedstawia nam mity, jakie narosły wokół Nostradamusa i jego przepowiedni.


Cała prawda o Nostradamusie (2007) lektordodany: 13/03/2010

KomentarzeOpinie użytkowników

  • Psot: Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz... (dawno temu :))

    KategorieFilmy / Seriale

    Użytkowników:18211 Online:15 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmów w bazie:7457 Odcinków Seriali:19816

    Uwaga, żaden z materiałów wideo nie jest hostowany na serwerze watersemester.com. Serwis udostępnia tylko i wyłącznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiałów na serwisach hostujących np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne należy wnośić do administratorów serwisów udostępniającyh materiały. Serwis watersemester.com nie odpowiada za materiały umieszczone przez użytkowników oraz ich komentarze.