watersemester.com

Przeżyjmy to razem

Witaj ~GościuZaloguj/Zarejestruj

Witamy cię ~Gościu! Jeżeli jesteś u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam cię do Rejestracji! Jeżeli zapomniałeś hasła, Przypomnij je!

Wódka wyborowa (1973)dodany: 13/03/2010

Gatunek:
Dokumentalne
Data Dodania:
13/03/2010
Wyświetleń:
1903
Komentarzy:
0
Opis: (krótkie streszczenie fabuły filmu):

Złote łany zbóż, szemrze polski strumyk, koń za pługiem ciągnie. To sielska wizja, którą nasi dziadowie sprzedawali Niemcom pod postacią Wódki Wyborowej.
Film jest reklamówką Polmosu, którą wyświetlano Niemcom Zachodnim, aby skłaniać ich do alkoholizmu i w ten sposób walczyć z kapitalizmem. Jest trudną do zrozumienia alegorią walki klasowej, która w latach '70, gdy wkraczano w drugi etap budowy socjalizmu, przybrała wymiar internacjonalistyczny i toczona była na zgoła nieoczekiwanych frontach.
Film jest po niemiecku, ale to kompletnie nie przeszkadza. Można oglądać bez znajomości. Gardłowe akcenty w quot;alkoholischquot; i quot;polnischquot; kompletnie wystarczają za rekomendację.


Wódka wyborowa (1973)dodany: 13/03/2010

KomentarzeOpinie użytkowników

  • Psot: Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz... (dawno temu :))

    KategorieFilmy / Seriale

    Użytkowników:18212 Online:18 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmów w bazie:7457 Odcinków Seriali:19816

    Uwaga, żaden z materiałów wideo nie jest hostowany na serwerze watersemester.com. Serwis udostępnia tylko i wyłącznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiałów na serwisach hostujących np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne należy wnośić do administratorów serwisów udostępniającyh materiały. Serwis watersemester.com nie odpowiada za materiały umieszczone przez użytkowników oraz ich komentarze.